اخبار, شعبه شهرستان‌های استان تهران

صورتجلسه 1402/05/04

باسمه تعالی

صورتجلسه :

جلسه در ساعت ۱۷ روز چهارشنبه ۱۴۰۲/۵/۴  با حضور خانم دکتر صفورا برومند، آقای دکتر مجید حاجی تبار، آقای دکتر محمد پوزش و دکتر رامین یلفانی تشکیل گردید.

دستور جلسه:

تعیین ساختار کلی برنامه‌های شعبه، معرفی اهداف شعبه و برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت برای مرداد ماه ۱۴۰۲

مصوبات:
۱- ساختار کلی برنامه‌های شعبه بر فعالیت‌های ترویجی در حوزه دانش تاریخ متمرکز شود. این امر از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی فصلی، سلسله نشست‌ها، کارگاه‌ها و تورهای گردشگری اجرا خواهد شد. جهت اجرای این امور، سازوکار انجمن در خصوص نحوه و روند ثبت نام، چگونگی دعوت از استادان و کارشناسان مشخص شود.
۲- مقرر گردید با توجه به نزدیک بودن هفتادمین سالگرد کودتای آژاکس ۲۸ مرداد  ۱۳۳۲، مجموعه سخنرانی طی ۴ روز از ۲۵ تا ۲۸ مرداد یا از ۲۸ تا ۳۱ مرداد با حضور پژوهشگران و در قالب مباحثی بین رشته‌ای برگزار شود و قرار شد پوستر و هزینه شرکت در این جلسات هرچه زودتر تهیه و برآورد شود و برای تایید هیات مدیره محترم انجمن ایرانی تاریخ ارسال گردد.
۳-  مقرر شد تور گردشگری به مناسبت هفتادمین سالگرد کودتا، در روز جمعه ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ با محوریت بازدید از مکان رویدادهای وقایع کودتا مانند مکان‌های تجمع و استقرار کودتاچیان، میدان بهارستان، چهارراه مخبرالدوله، میدان توپخانه و محل سابق خانه دکتر مصدق و منزل آیت الله کاشانی و … راه اندازی شود. اجرای تور مذکور با کمک کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری انجمن به مدیریت سرکار خانم دکتر تقوایی انجام خواهد شد.
۴- شورای شعبه شهرری و شهرستانهای استان تهران،  از همکاران محترم دیگر شعبه‌های شهرستانهای انجمن، برای مشارکت در انجام سخنرانی‌های درباره تاثیر واقعه کودتای ۲۸ مرداد در شهرهای مختلف، دعوت می‌نماید.
۴- پیشنهاد تشکیل مدرسه پائیزه «ری در گذرگاه تاریخ» (قسمت اول-  ری باستان) با رویکرد بازخوانی و تحلیل تاریخی ری از منظر مطالعات باستانشناختی، جغرافیای تاریخی، سکه‌شناختی و …  مطرح و برنامه‌ریزی در خصوص اجرای آن تصویب شد.
جلسه در ساعت ۱۹ خاتمه یافت.غایبان جلسه: خانم دکتر نادره جلالی، خانم دکتر فاطمه تقوایی، آقای دکتر احمد ابوحمزه.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *