اخبار, اخبار شعب انجمن, شعبه قزوین

بازتاب رسانه‌ای ششمین کنگره تاریخ‌دانان و نخستین همایش تاریخ صنعت

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، امیرحسین حاتمی اظهار کرد: ششمین کنگره ملی تاریخ دانان ایران با موضوع «تاریخ صنعت و صنعتگران ایرانی، از صنایع دستی دیروز تا کارخانه های امروز» در روزهای هشتم و نهم شهریورماه توسط انجمن ایرانی تاریخ با همکاری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار می شود.

وی افزود: در این کنگره ملی، ۳٠ مقاله علمی طی دو روز ارائه خواهد شد. این مقالات از میان 110 مقاله ارسالی به دبیرخانه کنگره توسط کمیته علمی انتخاب شده اند که در قالب شش پنل تخصصی در دانشگاه بین المللی امام (ره) به صورت شفاهی ارائه می شوند.

دبیر علمی کنگره ملی تاریخ دانان ایران تصریح کرد: یکی از پنل های تخصصی این کنگره ویژه تاریخ صنعت و صنعتگران قزوین است که در روز هشتم شهریور ماه با مشارکت محققان دانشگاهی و تاریخ پژوهان قزوینی برگزار خواهد شد.

حاتمی درباره رویدادهای جنبی این کنگره علمی گفت: همزمان با این کنگره مراسم نکوداشت استادان قزوینی پیشکسوت تاریخ، مرحوم آقایان دکتر احسان اشراقی و دکتر ناصر تکمیل همایون در روز نهم شهریور همزمان با گرامیداشت روز قزوین برگزار خواهد شد.

وی اذعان کرد: کارگاه روش های نوین تدریس ویژه دبیران تاریخ آموزش و پرورش استان قزوین از دیگر برنامه های جانبی پیش بینی شده در این کنگره است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *